Ученици

От учебната 2009/2010 г е въведена в действие система за морално и материално стимулиране на ученици и учители.

През учебната 2015/16 година ученичката Ваня Стойчева стана лауреат на олимпиадата по география и участва в международната олимпиада в Пекин, Китай. На същата ученичка за пръв път в историята на училището  бе присъдена Национална диплома.

Изяви на ученици през учебните години:

2020/2021 учебна година

С решение на  Педагогическия съвет от 08.09.2021 год.  учителската колегия при ПГСУАУ„Атанас Буров”  номинира за  “Ученик на годината“

За отличен успех в курса на обучение, отлично представяне в ученически състезания по математика, финансов иновационен лагер, национална олимпиада „Търговията в ХХI век – настояще и бъдеще“; получени сертификати и участие в реализирането на училищни, областни и национални проекти.

 Йешим Тургай Бехчет  „Икономическа информатика“, 12 а  клас

  • отличен успех през курса на обучение;
  • 2 място на финансов иновационен лагер;
  • 3 място на национална олимпиада „Търговията в ХХI век – настояще и бъдеще“;
  • 2 място на математическото състезание „Европейско кенгуру“;
  • победител в конкурс „Силистра в моите мечти“ с проект „Карнавал на спорта“;
  • сертификат за участие в полуфинално състезание, част от програма „Учебна компания“;
  • сертификат за участие в състезанието „Juvenes Translatores”;
  • сертификат за участие в Национално ученическо състезание по статистика – „България н ЕС с 8 графики и 5 числа“;
  • грамота за участие в конкурс за най-добър разказ „Пътуване във времето“ списание „Парадигма“.

Награди и отличия от регионални и национални състезания . Отличен успех и активно участие в живота на училищната общност и обществени инициативи.

 1. Рая Теодорова Стефанова „Икономическа информатика“, 12а  клас

  • отличен успех през курса на обучение;
  • 2 място в иновационене лагер за генериране на идеи към проект „Кръгова икономика – суровини и природни ресурси“;
  • сертификат за участие в университетска олимпиада – прием в ИУ Варна;
  • сертификат за участие в Европейски проект на академия „Вираго“;
  • сертификат за участие в състезанието „Juvenes Translatores”;
  • сертификат за участие в полуфинално състезание, част от програма „Учебна компания“;
  • стаж по програма Еразъм + в Португалия.
  1. Виктория Владимирова Славова  „Организация на туризма и свободното време“, 10в клас
  • отличен успех през курса на обучение;
  • 1-во място- Френски език- на областно състезание Експресивно четене на чужд език „Шедьоврите в литературното наследство”;
  • 3-то място за есе в областен литературен конкурс ”За да получиш утре, трябава да дадеш днес”;
  • най- добро представяне на чужд език (френски език) в математическото състезание „Кенгуру“;
  • областен конкурс с есе ” За него живота направил бих всичко”
  • достойно представяне на областен кръг на олимпиада по БЕЛ
  • участие в състезание по творческо писане на английски език
  • грамота за достойно представяне в областен кръг на национална олимпиада по френски език с резултат от арбитраж- 84точки.
  1. Ронелия Ивайлова Лазарова„Организация на туризма и свободното време“, 12в клас
  • отличен успех през курса на обучение;
  • 2- ро място в Национален ученически конкурс към РУ „Ангел Кънчев“ посветен на 165-годишнината от рождението на Стоян Михайловски;
  • участие в областен кръг на национално многоезично състезание;
  • 3 -то отборно място в общинско състезание по волейбол;
  • завоювани 4-ри трети места на III Национален танцов конкурс в Горна Оряховица;
  • сертификат за участие в Национално ученическо състезание на тема: „Как виждам развитието на туризма след COVID -19?“, Стопанска академия „Димитър А. Ценов“, гр. Свищов;
  • сертификат за участие в уебинар в Европейски месец на киберсигурността към Държавна агенция „Електронно управление“‘
  • Проект Еразъм+.
  • сертификат за участие в конкурс за превод към Европейската комисия Juvenes Translatores EU;
  • сертификат за успешно участие в състезание за творческо писане на английски език.
  1. Даниел Свиленов Стоянов „Счетоводна отчетност“, 12б клас
  • отличен успех през курса на обучение;
  • 2-ро място в областен кръг на математическо състезание „Европейско кенгуру“;
  • олимпиада по счетоводство – 5 място;
  • Девета интернационална олимпиада по английски език „Хипо“ – Preliminary round.
  1. Кристиана Ивелинова Радева „Счетоводна отчетност“, 12б клас
  • отличен успех през курса на обучение;
  • 3-то място в национално математическото състезание „Европейско Кенгуру“;
  • участие в Национална университетска олимпиада – ИУ – Варна – с резултат 84%;
  • Национално ученическо състезание на тема „Разработване на маркетингова идея за малък местен бизнес“, гр. Свищов.

Награди и отличия от областни и национални конкурси. Отличен успех и активно участие в живота на училищната общност:

      1. Магдалена Георгиева Иванова ,, Икономическа информатика“, 9а клас

  • Сертификат – Участие в Областен кръг по Експресивно четене по  чужд език. / Teams/
  • Първо място- Рисунка на любим компютърен герой
  •  Общински конкурс за компютърна графика „Моят любим компютърен герой от игрите“ и  изготвяне на компютърна игра на свободна тема. /09.10.2020- ПГСУАУ/
  • Грамота- Трето място Национално математическо състезание ,,Европейско кенгуру,, /29.05.21г./ ПМГ – Сс
  • Диплома- Второ мястоДържавно първенство по ДЖУ ДЖИЦУ, Файтинг ДЕВОЙКИ- 48кг./ СК Ронин/ 23.05.21г. гр. Ловеч.
  1. Страхил Пламенов Цанков ,, Икономическа информатика“, 9а клас
  • Сертификат- Полуфиналист на Деветата международна олимпиада по английски език– HIPPO/ПГСУАУ/
  1. Владислав Людмилов Хърватев ,, Икономическа информатика“, 10а клас
  • Държавно първенство по карате- София, 18.04.2021, Iво място
  1. Борислав Атанасов Атанасов ,, Икономическа информатика“, 11а клас
  • Участие в училищен кръг на творческото състезание за писане на есе на английски език „Creative writing”,
  • Участие в училищен кръг на областно състезание за експресивно четене ‘’Шедьоврите в литературното наследство’’
  • Класиран за полуфиналния кръг на Международна олимпиада по английски език „HIPPO“
  1. Никол Руменова Цонева „Съдебна администрация“, 11б клас
  • Грамота за участие в национален конкурс за есе на сдружение “Учебна работилница Европа“ на тема „Демокрация в криза“
  • Сертификат за участие в национален  кръг на национално състезание по немски език на издателство Клет, гр.Ловеч
  • Трето място на областно състезание по немски език – експресивно четене на чужд език „Шедьоврите в литературното наследство“, организирано от РУО – Силистра
  • Първо място в училищен кръг на национално състезание по немски език на издателство Клет и класирана за национален кръг
  1. Магдалена Георгиева Георгиева „Съдебна администрация“, 11б клас
  • Поощрителна награда с грамота и ваучер за книга в национален конкурс за есе на сдружение “Учебна работилница Европа“ на тема „Единство в многообразието на Европа“
  1. Марина Деянова Йорданова  „Съдебна администрация“, 11б клас
  • Първо място в национален конкурс Danube Art Master 2020 за творбата „Родено от Дунава“(творбата продължава да участва и на международно ниво)
  • Грамота за участие в национален конкурс за есе на сдружение “Учебна работилница Европа“ на тема „Единство в многообразието на Европа“
  1. Дарина Тодорова Христова „Организация на туризма и свободното време“, 11в клас
  • Областен литературен конкурс -„ За да получиш утре, трябва да дадеш днес“, организиран от ПГСУАУ“А. Буров“ – I място за есе
  • Грамота за достойно представяне в Областен литературен конкурс “Аз вечно диря” на ЕГ „Пейо Яворов“
  • Общински турнир по тенис на маса – I място
  • XIII Национален конкурс за литературно творчество и журналистика “Стоян Михайловски ”, гр Русе – поощрителна награда
  1. Едже Нурай Дауд „Производство и обслужване в ЗХР“, 11в клас
  • Областен конкурс за рисунка на тема  „Fine Arts Great Beauty“, организиран от РУО-Силистра – 1 място
  • XIII Национален конкурс за детска рисунка „Вълшебният свят на Родопите“, Кърджали 2020 /От календара на МОН/ – 2 място за рисунка
  1. Джансу Сурхан Февзи „Счетоводна отчетност“, 12б клас
  • Сертификат от Национална студентска омимпиада по счетоводство – 80% успеваемост – Варна – Икономически университет
  • Сертификат за участие в състезание по английски език
  1. Ебру Еркин Реджеб „Счетоводна отчетност“, 12б клас
  • Участие в литературна конференция: “Емоционалния живот на човека в българската литература и култура”- Великотърновски университет „Св.Св.Кирил и Методий“
  • Участие в трети ученически философско-исторически конкурс”Македония и България-близките далични”на( 30-то място)от 210 участници – Велико Търново СУ“Вела Благоева“
  • Участие в национална университетска олимпиада, секция“Счетоводство“ с постигната успеваемост 50%

Варна – Икономически университет

  1. Демир Яшар Джевдет „Счетоводна отчетност“, 12б клас
  • Национална университетска олимпиада по счетоводство на ТУ- Варна- трето място

 13. Дияна Живкова Маргаритова ,, Икономическа информатика“, 9а клас

  • Грамота- Второ място, II-ра възрастова група за написване на стихотворение /29.01.21г./
  • /ПГСУАУ/
  • Литературен конкурс ,, За да получиш утре, трябва да дадеш днес,,
  • Литературен конкурс ,,Аз вечно диря….,, Грамота за достойно представяне  /22.03.21г./- ЕГ ,,П. Яворов,,/
  • Национално състезание по Творческо писане на английски език Състезание по Творческо писане на английски език. /Teams/- Сертификат Bulgarian Creative Writing Competition /25.11.2020/
  1. Станислава Павлинова Колева   ,, Икономическа информатика“, 10а клас
  • Олимпиада по математика (Януари ’21)
  • Национално математическо състезание „Европейско кенгуру“ (Май ’21)
  • Участие в онлайн обучение, организирано от държавна агенция „Електронно управление“ (Октомври ’20), провело се онлайн
  • Второ място за написване на есе в литературния конкурс „За да получиш утре, трябва да дадеш днес“ (Януари ’21)
  1. Ивелина Руменова Иванова „Организация на туризма и свободното време“, 10 в клас
  • класиране 2 място “Моят свят – без зависимости“
  • награда на комисията по оценяване  “Щърко шарен добре си ни дошъл!”
  1. Ванеса Мартинова Миланова „Икономическа информатика“,  11а клас
  • Участие в областен кръг на областно състезание за експресивно четене ‘’Шедьоврите в литературното наследство’’ – 3-то място
  • Участие в училищен кръг на творческото състезание за писане на есе на английски език „Creative writing”,
  •  Участие в общински кръг на олимпиадата по български език
  • Участие в училищен кръг на областно състезание за експресивно четене ‘’Шедьоврите в литературното наследство’’
  1. Деница Севдалинова Славова „Икономическа информатика“,  11а клас    
  • Участие в областен кръг на областно състезание за експресивно четене ‘’Шедьоврите в литературното наследство’’ – 3-то място
  • Участие в общински турнир по волейбол за девойки 8-10 клас, 3-то място
  •  Участие в общински турнир по волейбол за девойки 11-12 клас, 3-то място
  • Участие в училищен кръг на областно състезание за експресивно четене ‘’Шедьоврите в литературното наследство’’
  1. Мириам Десимирова Стоянова  „Икономическа информатика“,  11а клас     
  • Участие в областен кръг на областно състезание за експресивно четене ‘’Шедьоврите в литературното наследство’’, 2-то място
  • Участие в Областен конкурс за рисунка на тема ‘’Великата красота’’, 4-то място,
  • Участие в конкурс за колаж на тема
  • ‘’Моят свят- свят без зависимости’’, 1-во място
  1. Александра Теодорова Неделчева  „Организация на туризма и свободното време“, 11в клас
  • Областен литературен конкурс, организиран от ПГСУАУ „Атанас Буров“ – „За да получиш утре, трябва да дадеш днес“ – трето място за есе;
  •  Областен литературен конкурс „Аз вечно диря“ на ЕГ „Пейо Яворов“ – поощрение за есе
  • Национално математическо състезание Европейско кенгуру – областен етап – 2 място
  1. Силвена Яворова Трифонова   „Организация на туризма и свободното време“, 11в клас
  • Конкурс за компютърна рисунка или колаж „Моят свят – свят без зависимости“, организиран от община Силистра – 2 място
  1. Симона Пламенова Стефанова   „Организация на туризма и свободното време“, 12в клас
  • Класиране на трето място за стихотворение в литературен конкурс на тема „За да получиш утре, трябва да дадеш днес“ на ПГСУАУ „Атанас Буров“

Награди и отличия от областни и национални конкурси. Активно участие в живота на училищната общност:

  1. Симона Георгиева Димитрова   ,, Икономическа информатика“, 10а клас
  • Участие в Областен конкурс за експресивно четене на чужд език – английски език“Шедьоврите в литературното наследство“, провело се онлайн
  • Участие в обучителен семинар на тема“Правата на човека“
  1. Пламена Миленова Петрова   ,, Икономическа информатика“, 10а клас   
  • Участие в Конкурс за експресивно четене на чужд език – английски език“Шедьоврите в литературното наследство“, провело се онлайн 
  1. Преслава Пламенова Тодорова  ,, Икономическа информатика“, 10а клас    
  • Олимпиада по математика (Януари ’21)
  • Национално математическо състезание „Европейско кенгуру“ (Май ’21)
  • Участие в онлайн обучение, организирано от държавна агенция „Електронно управление“ (Октомври ’20), провело се онлайн
  1. Каролина Емилова Иванова ,, Икономическа информатика“, 10а клас   
  • Участие в Конкурс за експресивно четене на чужд език – английски език“Шедьоврите в литературното наследство“, провело се онлайн
  1. Станислав Стоянов Ников „Съдебна администрация“, 11б клас
  • Грамота за участие в национален конкурс за есе на сдружение “Учебна работилница Европа“ на тема „Демокрация в криза“

Екипи:

  1. Електронни спортове

Класирани на трето мято в Нционален турнир по ел. спортове.

 27. Емре Бенай Джеват „Икономическа информатика“,  11а клас      

  1. Биртан Сезгин Шакир „Икономическа информатика“,  11а клас        
  1. Тунай Сурай Бейханов „Съдебна администрация“, 11б клас 
  1. Михаил Живков Желязков  „Счетоводна отчетност“, 12б клас
  1. Тихомир Бориславов Йорданов  „Икономическа информатика“, 12а  клас
  1. Георги Русев Йорданов „Икономическа информатика“, 12а  клас 
  1. Михаил Ивайлов Димитров „Икономическа информатика“, 12а  клас 

    2.Училищен отбор по футбол

Класирани на първо мято в общинско първенство

      3. Училищен отбор по тенис на маса-девойки

Класирани на първо мято в общинско първенство

 

2019/2020 учебна година

С решение на  Педагогическия съвет от 07.07.2020 год.  учителската колегия при ПГСУАУ„Атанас Буров”  номинира за  “Ученик на годината“

Теодора Венелинова Миндизова, спец. „Икономическа информатика“, 12 а  клас

За отличен успех в курса на обучение, отлично представяне в ученически състезания по английски език и предприемачество, получени сертификати и участие в реализирането на училищни и областни проекти.

Постижения:

  • отличен успех през курса на обучение,
  • участие и получена отлична оценка в 14-та литературна конференция, проведена от Великотърновския университет „Св. св. Кирил и Методий“ и РУО Силистра;
  • участие в общински кръг на олимпиадата по английски език и класиране за областен кръг;
  • участие в Международна олимпиада по английски език HIPPO;
  • първо място в иновационен лагер част от Световната седмица на предприемачеството, организиран от Джуниър Ачийвмънт България;
  • участие по проект на ПГСУАУ „Атанас Буров“ „Светлина в тунела: Заедно 2“ на неформална група „Алтруист“;
  • участие в международен проект „Детективи на европейски проекти“;
  • участие в подготовката за: празника на ПГСУАУ „Атанас Буров“; „Розовата фланелка“; „Св. Валентин“.

Награди и отличия от регионални и национални конкурси. Отличен успех и активно участие в живота на училищната общност и обществени инициативи:

  1. Красен Каменов Николаев  „Икономическа информатика“, 12 а  клас
  • Международно състезание CROATIA OPEN – 04/06.10.2019 – Риека, Хърватска – 1 място;
  • сертификат от 47-мо Европейско първенство по шотокан карате – 2020 – Будапеща,Унгария;
  • Световна лига по шотокан карате – 2019 – Джесоло, Италия – 5 място;
  • 11-то Европейско първенство по шотокан карате;
  • Държавно първенство по шотокан карате – 09/10.11.2019 – Кранево – 1-во място. 
  1. Миряна Йорданова Димитрова „Митническа и данъчна администрация“, 12 б клас
  • II- място на Национална олимпиада по “Финанси” с постигната успеваемост 99% – получен Сертификат за участие и грамота за отлично представяне на Университетска национална ученическа олимпиада, състезателна секция “Финанси”;
  • II-ро място в Иновационен лагер “Предприемачество в сферата на културно-историческото наследство в трансграничния регион Румъния-България” – организиран от РУО, Силистра – получена грамота и сертификат. Проектът се осъществява по програма Интеррег V-A Румъния – България.

 3. Ивелина Валентинова Николова „Митническа и данъчна администрация“, 12 б клас

  • участие в Национален кръг на състезание по немски език на издателство „Клет“ в гр. Ловеч;
  • участие в Областен кръг на многоезично състезание с немски и английски език;

  4. Виктория Радославова Колева „Икономика и мениджмънт“, 12 в

  • Национална олимпиада по финанси-град Варна, първо място;
  • Финансов иновационен лагер, гр. София-четвърто място;
  • участие в национален проект „Детективи на европейски проекти“

5. Виктория Владимирова Славова „ Организация на туризма и свободното време“. 9 в клас

  • участие в проект по програма Еразъм+ „Европейските ценности чрез новите технологии“‘
  • участие в конкурс на CREFECO – Регионален център на франкофонията за Централна и Източна Европа – „Равноправие между жената и мъжа“- 13-то място‘
  • отлично представяне в състезание на тема: „Познавам ли химичните елементи“, във връзка с отбелязване на 150 години от публикуване на Периодичната таблица и 185 години от рождението на нейния създател Дмитрий Иванович Менделеев / проведено на 06 ноември 2019г./-отборно класиране-трето място.

Отличен успех и активно участие в живота на училищната общност:

  1. Станислава Павлинова Колева „Икономическа информатика“, 8а клас
  • Коледно математическо състезание, сребърен медал;
  • Национално състезание по информационни технологии „ IT Знайко“ класирана на Национален кръ- 5 място.
  1. Преслава Пламенова Тодорова   „Икономическа информатика“, 8а клас
  • участие в конкурс по информационни технологии ,,Google-търсеща машина или технологичен гигант“ – награда за отлично представяне;
  • Национално състезание по информационни технологии „ IT Знайко“ класирана на Национален кръг-5 място.
  1. Ивелина Руменова Иванова  „ Производство и обслужване в ЗХР“, 9 в клас
  • ученически конкурс за рисунка, есе и разказ/1 награда грамота;
  • 1 място за участие в конкурс за приложни изкуства, гр. Сунгурларе-статуетка и грамота.
  1. Борислав Атанасов Атанасов „ Икономическа информатика“, 10 а клас
  • участие в първи кръг на Международната олимпиада по английски език „Hippo“;
  • Областен кръг на олимпиадата по английски език‘;
  • Училищен кръг на Десето национално състезание по творческо писане на есе на английски език „Creative Writing“.
  1. Ванеса Мартинова Миланова „ Икономическа информатика“, 10 а клас
  • участие в първи кръг на Международната олимпиада по английски език „Hippo“;
  • класирана в Областен рецитаторски конкурс “ С България в сърцето“ – I място;
  • Училищен кръг на Десето национално състезание по творческо писане на есе на английски език „Creative Writing“. 
  1. Деница Севдалинова Славова„ Икономическа информатика“, 10 а клас
  • участие в Областен кръг на олимпиадата по информационни технологии;
  • Общинско състезание по тенис на маса – I място;
  • конкурс за мултимедийна презентация на тема „Google- търсеща машина или технологичен гигант“ – грамота за най-добро представяне.
  1. Кристиан Петров Гецов    „ Икономическа информатика“, 10 а клас
  • участие в първи кръг на Международната олимпиада по английски език „Hippo“;
  • Областен кръг на олимпиадата по английски език‘;
  • Училищен кръг на Десето национално състезание по творческо писане на есе на английски език „Creative Writing“.
  1. Мириам Десимирова Стоянова „ Икономическа информатика“, 10 а клас
  • Областен конкурс за рисунка, есе или стихотворение „Бяло Рождество“
  • Общински кръг на олимпиадата по физика.

 9. Марина Деянова Йорданова„ Съдебна администрация“, 10 б клас

  • участие в общински кръг на олимпиадата по бълг. език и класирана за областен кръг;
  • участие в общински кръг на олимпиадата по англ. език и класирана за областен кръг.
  1. Ива Дианова Костова  „ Съдебна администрация“, 10 б клас
  • участие в училищен кръг и класирана за национален кръг на състезанието по немски език на издателство Клет;
  • участие в национален кръг на състезанието по немски език на издателство Клет.
  1. Магдалена Георгиева Георгиева   „ Съдебна администрация“, 10 б клас
  • Единадесети международен конкурс за детска рисунка „Слънчевите руни в българските носии и история” – гр. Силистра – 1-во място‘
  • Шестнадесети национален конкурс „Златна есен – плодовете на есента” –Севлиево – 2-ро място;
  • Национален конкурс „Водата – извор на живот” – 3-то място.
  1. Дарина Тодорова Христова  „ Организация на туризма и свободното време“, 10 в клас
  • “Духът на българина” – II място, Основно училище “Отец Паисий” гр. Силистра;
  • “За да получиш утре трябва да дадеш днес”- I място, ПГСУАУ”Атанас Буров” гр.Силистра;
  • Общински турнир по волейбол за девойки- II място ,ЕГ „П. Яворов“ гр. Силистра.
  1. Гергана Калинова Георгиева „ Организация на туризма и свободното време“, 10 в клас
  • Областен конкурс ,,За да получиш утре, трябва да дадеш днес“-поощрителна награда 2-ра възрастова група за стихотворение;
  • Областен литературен конкурс ,,Духът на Българина“-3-то място в 3-та възрастова група за стихотворение.
  1. Силвена Яворова Трифонова „ Организация на туризма и свободното време“, 10 в клас
  • Областен конкурс по предприемачество и изработване на комикс „The art of money – My 3D Comic masterpiece“ – 3то място. 
  1. Даниел Свиленов Стоянов „Оперативно счетоводство“, 11 б клас
  • отличен успех;
  • участие в Общински турнир по тенис на маса – първо място;
  • участие в областен кръг на олимпиадите по математика, български език.
  1. Ебру Еркин Реджеб „Оперативно счетоводство“, 11 б клас
  • Ученически философско – исторически конкурс 2020г. СУ „Вела Благоева“ гр. Велико Търново –  Направление Философия  -IX място;
  • Първи ученически философско- исторически конкурс 2020г. СУ „Вела Благоева“ гр. Велико Търново –  Направление История – I място.  
  1. Ронелия Ивайлова Лазарова „Организация на туризма и свободното време“, 10 в клас
  • второ място /отборно/общинско състезание по волейбол (девойки 8-10клас) на ПГСУАУ „Ат. Буров“  и ЕГ „П. Яворов“, гр. Силистра;
  • трето място в Иновационен лагер на Junior Achievement Bulgaria,, ПГСУАУ „Атанас Буров“, гр. Силистра.
  1. Параскева Димитрова Белчева „Организация на туризма и свободното време“, 10 в клас
  • Четвърто място в Иновационен лагер на Junior Achievement Bulgaria, ПГСУАУ „Атанас Буров“, гр. Силистра;
  • Второ място /отборно/общинско състезание по волейбол (девойки 8-10клас) на ПГСУАУ „Ат. Буров“  и ЕГ „П. Яворов“, гр. Силистра.  
  1. Мая Мартинова Миланова „Икономическа информатика“, 12 а клас
  • участие във втори кръг на национално състезание по икономика на английски език;
  • участие в областен кръг на олимпиадата по английски език.
  1. Николай Миленов Георгиев  „Икономическа информатика“, 12 а клас
  • участие във втори кръг на национално състезание по икономика на английски език;
  • участие в областен кръг на олимпиадата по английски език. 
  1. Умут Хасан Мюмюн „Икономическа информатика“, 12 а клас
  • участие в Първи кръг на Международна олимпиада по английски език „HIPPO“;
  • Участие във втори кръг на национално състезание по икономика на английски език
  1. Симеон Георгиев Иванов „Митническа и данъчна администрация“, 12б клас
  • Иновационен лагер 19.11;
  • Областен кръг на национално многоезично състезание Английски-Немски – октомври – 64 точки;
  • „Най-добра бизнес идея“ 20.02 – трето място.
  1. Марияна Димитрова Петрова „Икономика и мениджмънт“, 12 в клас
  • Национална олимпиада по финанси-град Варна, отлична оценка 5,50;
  • Национална олимпиада в град Варна „Търговия в XXI век – настояще и бъдеще”-отлична оценка 5, 50;
  • участие в национален проект„Детективи на европейски проекти“

2018/2019 учебна година

  1. Ива Дианова Костова, , спец.„Съдебна администрация”9 б клас

 Национални състезания по приложно колоездене:

  • първо място в гр. Челопеч;
  • седмо място в гр. Първомай;
  • генерално класиране на трето място в Национално състезание по приложно колоездене, шампион във възрастова група 10-15 годишни.
  1. Силвена Яворова Трифонова, спец.„Организация на туризма и свободното време”, 9в клас
  •  трето място за рисунка в Национален конкурс „Щърко шарен, добре си ни дошъл” – с. Самуилово, община Сливен;
  • трето място в училищен Иновационен лагер.
  1. Гергана Калинова Георгиева, спец.„Организация на туризма и свободното време”, 9в клас
  •  второ място в областен литературен конкурс „За него, живота….“, организиран от СУ“Н.Й. Вапцаров“, град Силистра – 2 място в раздел поезия, втора възрастова група
  1. Джансел Гюлер Лютфи, спец.„Оперативно счетоводство”, 10б клас
  •  Регионално състезание по реч и дебати на английски език – гр. Сливен – сертификат за участие;
  • Регионално състезание по реч и дебати на английски език – гр. Варна – сертификат за участие.
  1. Калоян Калинов Манев , спец.„Оперативно счетоводство”, 10б клас
  •  Регионално състезание по реч и дебати на английски език – гр. Сливен – сертификат за участие;
  • четвърто място в Европейско кенгуру по математика;
  • първо място – отборно в училищен математически трибой;
  • четвърто място в Иновационен лагер.

 6. Даниел Свиленов Стоянов, спец.„Оперативно счетоводство”, 10б клас 

  • шесто място в областен кръг на Великденско математическо състезание;
  • пето място в областен кръг на Коледно математическо състезание;
  • пето място на Европейско кенгуру по математика;
  • математически трибой – 1во място – отборно;
  • Иновационен лагер – 5то място;
  • математик на годината – 1ви кръг, 1во място на 2ри кръг.

 7. Кристиана Ивелинова Радева, спец.„Оперативно счетоводство”, 10б клас 

  • пето място в областен кръг на Великденско математическо състезание;
  • Математик на годината 1-ви кръг, и 2-ро място на 2-ри кръг;
  • Математически трибой – 1во място – отборно.
  1. Радостина Мирославова Николова, спец.„Организация на туризма и свободното време”, 10в клас                                          
  •  отборно трето място в математически трибой „Математика за всеки”, ПГСУАУ „Атанас Буров”, гр. Силистра

 9. Параскева Димитрова Белчева, спец.„Организация на туризма и свободното време”, 10в клас                                             

  •     отборно трето място в състезание по волейбол за купата на ПМГ „Климент Охридски”, гр. Силистра;
  • отборно второ място в турнир по волейбол на ЕГ „Пейо Яворов”, гр. Силистра.

 10.Теодора Венелинова Миндизова, спец.„ Икономическа информатика”, 11а клас

  •  второ място в областен кръг на олимпиадата по български език ;
  • второ място в областен кръг на олимпиадата по английски език ;
  • Успешно преминато обучение по теория и практика на социалното предприемачество.
  1. Николай Миленов Георгиев, спец.„ Икономическа информатика”, 11а клас
  • участие във Великденско математическо състезание;
  • участие в Коледно математическо състезание;
  • Математик на годината.
  1. Александър Боянов Йонков, спец.„ Икономическа информатика”, 11а клас 
  • Състезание ,,Creative Writing” по английски език, получен сертификат;
  • успешно преминато обучение по теория и практика на социалното предприемачество;
  • участие в хепънинг ,,Забавлявай се и програмирай“.
  1. Ивелина Валентинова Николова, спец.„Митническа и данъчна администрация”, 11б клас
  • второ място в конкурс „Единни в многообразието”;
  • първо място-отборно в училищен кръг на Национално състезание Иновационен лагер.
  1. Иво Стойчев Димитров, спец.„Икономика и мениджмънт”, 11в клас
  •  за най-добра поддържаща роля на национален детско-юношески фестивал „Сцена под сините камъни”, гр. Сливен,2019г.

 15. Марияна Димитрова Петрова, спец.„Икономика и мениджмънт”, 11в клас 

  • участие в проект ERASUMUS+ в България, 2019 г.;
  • участие в образователна програма „ Съдебна власт-информиран избор и гражданско доверие;
  • класирана за втори кръг на състезание „ Математик на годината”;
  1. Елис Ахмед Февзи, спец.„Икономика и мениджмънт”, 11в клас
  • участие в проект ERASUMUS+ в България, 2019 г.;
  • участие в образователна програма „ Съдебна власт-информиран избор и гражданско доверие;
  • участия с танцова група ООС „Младост”;
  • участия с певческа група „Бяло, зелено,червено”;
  • участие във волейболния отбор на ПГСУАУ и класирани на трето място на общински ученически турнир по волейбол през м. декември
  1. Ванеса Мартинова Миланова, спец.„Икономическа информатика”9 а клас 
  • Национално състезание по ораторска реч и дебати на английски език B.E.S.T.- национален кръг в гр. София (четвърт финалист);
  • Национално състезание по ораторска реч и дебати на английски език B.E.S.T.-регионален кръг в гр. Варна, полуфинал;
  • участие в олимпиада по български език и литература – областен кръг.
  1. Георги Деянов Йорданов, спец. „Икономическа информатика”9 а клас 
  • Национална младежка научна сесия „Структура на материята”, гр. Велико Търново-поощрителна награда;
  • олимпиада по астрономия – областен кръг, второ място;
  • участие в иновационен лагер, част от Световната седмица на предприемачеството;
  • олимпиада по химия и астрономия – общински кръг;
  • олимпиада по български език и литература – общински кръг;
  • състезание по математика „Математик на годината”. 
  1. Деница Севдалинова Славова, спец.„Икономическа информатика”9 а клас 
  • Национално състезание „IT Знайко” – национален кръг;
  • Национално състезание „IT Знайко” – областен кръг;
  • Национално състезание „IT Знайко” – общински кръг
  • участие в иновационен лагер, част от Световната седмица на предприемачеството – второ място;
  • състезание по волейбол за празника на Езикова гимназия-трето място (8-10 клас);
  • състезание по волейбол за празника на Езикова гимназия -трето място (11-12 клас);
  • състезание по волейбол за празника на ПМГ- трето място (8-10 клас).
  1. Мириам Десимирова Стоянова, спец.„Икономическа информатика”9 а клас 
  • Национален конкурс за рисунка „Символ на доброто“- специална награда;
  • Регионален конкурс за рисунка на тема ,,Вода за всички,” – II място, гр. Русе;
  • олимпиада по български език и литература – общински кръг.
  1. Марина Деянова Йорданова, спец.„Съдебна администрация”9 б клас 
  • Национален етап от Международен конкурс „Danube Art Master” – първо място;
  • Национален конкурс за есе на тема: „Алберт Айнщайн – учен, мислител и хуманист”- трето място, гр. София, април 2019 г.,Фондация Вигория;
  1. Ивайло Петров Йорданов, спец.„Съдебна администрация”9 б клас 

Отличен с медали за:

  • първо място в XVII Национален конкурс за гайдари и инструментални камерни състави „Вълшебни ритми”, Нови пазар 2019 г.;
  • трето място в XI Национален детско-юношески конкурс за песенен и инструментален фолклор „ Песенна дъга над Кутев”, гр. Котел, април 2019 г.
  1. Дарина Тодорова Христова, спец.„Организация на туризма и свободното време”, 9в клас 
  • Национално състезание по информационни технологии за ученици 1-8 клас „IT Знайко“ – 5 място;
  • Областен литературен конкурс „За да получиш утре, трябва да дадеш днес“, организиран от ПГСУАУ „Атанас Буров“,град Силистра –второ място;
  • Областен литературен конкурс „Бяло рождество“,организиран от Фондация „Приятели на България“ със съдействието на Регионална Библиотека „Партений Павлович“, град Силистра поощрителна награда;
  • Областен литературен конкурс „Духът на българина“, организиран от ОУ „Отец Паисий“ – Силистра, съвместно с Регионално управление на образованието – Силистра – трето място. 
  1. Едже Нурай Дауд, спец. „Организация на туризма и свободното време”, 9в клас 
  • първо място в Национален форум „Моето зелено бъдеще“, организиран от НПМГ „Акад. Любомир Чакалов“, Младежки център – гр. Враца и природен парк „Врачански балкан“ 
  1. Наталия Николаева Борисова, спец.„Оперативно счетоводство”, 10б клас 
  • Вълшебния свят на Родопите“ – специална награда на МОН – 1ва награда и поощряваща награда за рисунка – Кърджали.
  1. Джансу Сурхан Февзи, спец.„Оперативно счетоводство”, 10б клас 
  • Национално състезание по реч и дебати на английски език – гр. София – сертификат за участие и сертификат за четвъртфиналист;
  • Регионално състезание по реч и дебати на английски език – гр. Варна – сертификат за участие и сертификат за полуфиналист. 
  1. РонелияИвайлова Лазарова, спец.„Организация на туризма и свободното време”, 10в клас                                                     
  •  класирана за участие в Национално състезание „Имам бизнес идея”-гр. София.
  • първо място в Иновационен лагерна ПГСУАУ „Ат. Буров“ част от Световната седмица на предприемачеството, Агри център, гр. Силистра;
  • първо място в онлайн конкурсна тема „Имам бизнес идея!“към Областен Информационен Център, гр. Силистра;
  • второ място с балет Аксел в 14-ия Национален танцов фестивал „Магията на танца“, в стил „съвременни танци“, проведен в гр. Шумен;
  • трето отборно място в състезание по волейбол за купата на ПМГ„Климент Охридски“, гр. Сс;
  • второ отборно място в турнир по волейбол на ЕГ „Пейо Яворов“, гр. Силистра;
  • трето отборно място в Математически трибой „Математика за всеки“.
  1. Николета Николова Николова, спец.„Организация на туризма и свободното време”, 10в клас
  • пето място в Национален конкурс за поезия на френски език „Млад български поет“, гр. София;
  • трето отборно място в Математически трибой „Математика за всеки“, ПГСУАУ „Атанас Буров“, гр. Силистра. 
  1. Нико Николаев Антонов, спец.„Митническа и данъчна администрация”, 11б клас                                                  
  • Класиран за участие /двама ученици се класират/ в Национално състезание „Имам бизнес идея”/видеоклип, изработване на пейки/.
  1. Моника Георгиева Владимирова, спец.„Икономическа информатика”,  11 а клас 
  • Националната университетска олимпиада, в направление „Счетоводство и одит“ – компютърен тест – Икономически университет – Варна-мн.добър 5,25;
  • участие в общински кръг на олимпиади по: счетоводство и контрол, БЕЛ, състезания математика.
  1. Пламена Георгиева Атанасова, спец.„Икономическа информатика”,  11 а клас 
  • Националната университетска олимпиада, в направление „Счетоводство и одит“ – компютърен тест – Икономически университет – Варна -отличен 5,50;
  • участие в общински кръг на олимпиади по: счетоводство и контрол, БЕЛ, състезания математика, история и цивилизация.
  1. Слави Иванов Манолов, спец.„Икономическа информатика”,  11 а клас 
  • Националната университетска олимпиада, в направление „Счетоводство и одит“ – компютърен тест – Икономически университет – Варна -мн.добър 5,25;
  • участие в общински кръг на олимпиади по: счетоводство и контрол, БЕЛ, състезания математика.
  1. Ана-Мария Атанасова Терзиева, спец.„Икономическа информатика”,  11 а клас
  • Национално ученическо състезание в направление „Проектиране на мобилно приложение“-СА „ ДИМИТЪР А. ЦЕНОВ”- Свищов-специална награда за иновативно мобилно приложение;
  • участие в общински кръг на олимпиада по БЕЛ.
  1. Магдалена Георгиева Георгиева, спец.„Съдебна администрация”9 б клас 
  • Десети Международен конкурс за детска рисунка „ Слънчевите руни в българските носии и тъкани” на фондация „Азгард”- първа награда, април 2019 г. , гр. Силистра;
  • първо място в Национален конкурс за детска рисунка и приложно творчество на тема: „ Моите приятели- котките”-, гр. Бургас, май 2019 г.;
  • първо място в Национална изложба-конкурс за детска рисунка „Св. Трифон Зарезан” 2019 г., гр. Сунгурларе, обл. Бургас;
  • Областен конкурс за рисунка, есе и стихотворение „Животът и Възкресението” – първо място, гр. Силистра, април 2019 г. 
  1. Красен Каменов Николаев, спец. „ Икономическа информатика”, 11а клас 
  • първо място – 19-то Европейско първенство по карате ГоджуРю; първо място – 10-то Световно първенство по карате Шотокан – Букурещ, Румъния; първо място – Международен турнир по карате, Купа Каварна; Първо място – Международен турнир „НиконОпен“ – София; първо място – Международен турнир „BelgradskiPobednik” – Белград, Сърбия; първо място – Европейско първенство по карате Шотокан – Албена; трето място – 19то Балканско първенство – Дубровник, Хърватия; трето място – Международен турнир „Златен пояс“ – Часак, Сърбия;
  • второ място – Национално първенство София; торо място – Национална купа Габрово;
  • 10-те най-добри спортисти на Силистра – трето място; успешно преминато обучение по теория и практика на социалното предприемачество; Проведена практика на реално работно място по проект „Ученически практики“.
  1. Магдалина Светлинова Стоянова, спец.„Производство и обслужване на заведенията за хранене и развличения”, 9в клас
  • ERASUMUS+2018-2020-VALEUROPE в Австрия, 11-17.03.2019г.
  1. Женя Венциславова Жекова, спец.„Икономика и мениджмънт”, 11в клас
  • ERASUMUS+2018-2020-VALEUROPE в Австрия, 11-17.03.2019г. ;
  • участие в образователна програма „ Съдебна власт-информиран избор и гражданско доверие.
  1. Мая Мартинова Миланова, спец.„ Икономическа информатика”, 11а клас
  • Състезание „Creative Writing” по английски език; Състезание BEST гр. Сливен – достигнат полуфинал; Състезание BEST гр. Варна, получен сертификат’
  • ERASUMUS+2018-2020-VALEUROPE  в Австрия, 11-17.03.2019г.;
  • Олимпиада по английски език – достигнат областен кръг.

 

Учебна 2019/2020

P1Областен литературен конкурс „Духът на българина”

  • Дарина Тодорова, 9в клас – второ място за стихотворение
  • Гергана Калинова,9в клас – трето място за стихотворение
  • Александра Неделчева,9в клас – трето място за есе

Областен литературен конкурс „За него –  Живота -направил бих всичко“

  • Мириам Стоянова, 9а клас – първо място за есе
  • Ивета Йорданова, 8в – поощрителна награда за есе

 Областен литературен конкурс  „За да получиш утре, трябва да дадеш днес“

  • Дарина Тодорова, 9в клас– първо място за стихотворение
  • Мелиса Бейхан,8в клас – трето място за есе
  • Областен рецитаторски конкурс“С България в сърцето”
  • Ванеса Миланова – първо място
  • Участие в Областната литературна конференция“ Сравнявам, за да изразявам“, организирана от РУО и ВТУ- Ана – Мария Терзиева,12а и Памела Пенчева,12в

P2P3

P4P5P6